Rehabilitační cvičení

Na lektorských stránkách 10drepu.cz naleznete další informace

Spirální stabilizace páteře (SPS) je komplexní cvičení MUDr. Smíška, které kompenzuje problémy pohybového aparátu, protahuje zkrácené, posiluje oslabené svaly a upravuje držení těla. Současně toto cvičení ovlivňuje řízení a koordinaci pohybu, které jsou nezbytnými podmínkami fungování správných pohybových stereotypů. Přesto, že metoda SPS původně vznikla jako alternativa operačního řešení při léčbě výhřezu meziobratlové ploténky, principy cvičení, na kterých je léčba založena, mají uplatnění při preventivním cvičení, kde fungují stejně efektivně.

  • Léčba výhřezu meziobratlového disku
  • Léčba komplikací po operaci páteře
  • Léčka skoliózy bez korzetu a operace
  • Stabilizace chůze po operaci kyčle

Poskytujeme skupinové lekce i individuální lekce a terapie. Skupinové lekce s omezeným počtem účastníků probíhají pouze v dopoledních hodinách dle rozvrhu. Individuální lekce či terapie pak v dohodnutých časech a termínech. Lekce jsou zaměřené pouze na cvičení, terapie pak včetně využití manuálních technik k uvolnění svalových partií, dle systému MUDr. Smíška.

Součástí našeho zařízení je tedy i prostor pro manuální techniky v rámci Spirální stabilizace páteře, který je zároveň využíván na provádění sportovních, relaxačních masáží.

Do kategorie specialit patří využití Velkého masážního přístroje firmy Tiens.