O NÁS

Jsme členem České federace aikidó , České rady dětí a mládeže kraje Vysočina a dětské oddíly navíc také pod záštitou Domu dětí a mládeže Třebíč.  Od 1.6.2019 nás naleznete v bývalém areálu Bopo v Třebíči, Borovině. V současné době máme okolo 30 členů starších 15 let a více jak 60 dětí ve věku 8-15 let. Také spolupracujeme s Městem Třebíč a připojujeme se do programů „Zdravého města“. Naší snahou je představit a nabídnout Aikido široké veřejnosti, neboť aikido neslouží jen pro rozvoj fyzických dovedností, ale rozvíjí nám i osobnost člověka z hlediska duševní stránky.

Cvičíme pro radost z pohybu a mnoho z nás našlo v tomto bojovém umění svoji celoživotní náplň. Aikido se stalo našim životem, naší cestou.

Základní údaje: 

název: Aikido klub Třebíč, z.s.

IČO: 26654181

bankovní spojení: 2500586158/2010 

korespondenční adresa: Třebíč 67401, Pražská 24

Kontaktní údaje

AIKI-DOJO, Třebíč, Tomáše Bati 1087

statutární zástupce: Mgr. René Novotný, tel.č. 604143627

email: aikidotrebic (zavináč) gmail.com

Trocha historie, nikoho nezabije.

Aikido v Třebíči se datuje do podzimu roku 1988, kdy po navštěvě druhé stáže prof. Veneriho v Praze se zakladateli oddílu stávají: M. Liščák, Ing. D. Plavjaník a R. Krůl. Cvičení probíhala v CO krytu na ZŠ kpt. Jaroše. Do té doby se cvičilo Jisai -Jitsu (Univerzální sebeobrana podle p. Chaloupka a Konečný – trenér p. K. Festa a M. Liščák). V roce 1989 nadšenci z Třebíče již pravidelně navštěvovali aikido stáže v Přerově, Brně, Praze. V této době chyběl dostatek informací, a tak si pár nadšenců z malého městečka muselo hledat tu svoji cestičku, kde se jen dalo. Jednu takovou cestičku ukazoval učitel z Francie p. Daniel Vailant, který se usídlil v Praze. Od roku 1990 se začalo cvičit na dvou místech: ZŠ Kubišová – trenér M. Liščák a ZŠ kpt. Jaroše – trenér R. Krůl. Na podzim 1991 vzniká Československá federace a Třebíč je jedním z prvních oddílů.

V roce 1993 vzniká Česká federace aikido(samostatnost ČR), jejimiž učiteli jsou v dnešní době například: Endo sensei, Franck Noel, Joel Roche a další. Na jaře roku 1994 se oddíl rozděluje na dvě části, náš oddíl (trenér L. Chaloupka, R. Novotný, M. Hájek) zůstává i nadále pod patronací České federace aikido, druhá část oddílu (trenér R. Krul) přechází do České asociace Aikido. Oba oddíly pak od podzimu roku 1994 i nadále společně pracují pod TJ Spartak Třebíč a to až do 2003, kde se náš oddíl stává členem Domu dětí a mládeže v Třebíči.

Od roku 2003  do září 2011 jsme cvičili v prostorách DDM – Domek v Třebíči na Švabinského ulici. Od října 2011 do května 2019 pak ve Sportovním centru Redgym Třebíč, na ulici Račerovická. Spolupráci s DDM však udržujeme neustále a dětský oddíl stále pracuje pod záštitou Domu dětí a mládeže Třebíč. Každoročně se také zúčastňujeme akcí a projektů pořádaných DDM ( Dny dětí, Mladý ochránce zákona, Dětské tábory atd.) V současné době máme okolo 30 členů starších 15 let a více jak 55 dětí ve věku 8-15 let. Také spolupracujeme s Městem Třebíč a připojujeme se do programu „Zdravého města“. Naší snahou je představit a nabídnout aikido(nejmladší z bojových umění) široké veřejnosti. Dáváme Vám tak možnost zjistit, že nácvik aikido neslouží jen pro rozvoj fyzických dovedností, ale rozvíjí i osobnost člověka z hlediska duševní stránky.

3. března 2004 jsme se stali občanským sdružením, roku 2012 pak spolkem. Děláme ukázky aikido nejen v Třebíči a okolí ale také například ve westernovém městečku Boskovice. Realizujeme krátkodobé a jednorázové programy pro děti v rámci projektů prevence kriminality města Třebíče, spolupracujeme s ostatními neziskovými organizacemi. Řadu let jsme se podíleli na výcviku Městské policie Třebíč a Městské policie Moravské Budějovice.