Po. Zář 28th, 2020

Obrázek

CO JE AIKIDO

Aikido je jedno z nejmladších bojových umění, jehož zakladatelem je Morihei Ueshiba, přezdívaný též Ó sensei – Velký učitel. Nejsou zde žádné zápasy, žádné soutěže. Nejsou zde tedy poražení, ani vítězové. Každý soupeří jen sám ze sebou. Aikido nás učí se ovládat, kontrolovat. Rozvíjí naše koordinační schopnosti, trénuje tělo, ale i ducha. Student aikido se učí využívat pohybu a energie útočníka ve svůj prospěch.

Naši domovskou organizací je Česká federace aikido, řádný člen Aikikai hombu dojo

Od května 2019 máme nové AIKI-DOJO

Najdete nás v pátém patře. V našem nové AIKI-DOJO cvičíme nejenom aikido a aikido-zbraně, ale i historický šerm, individuální kondiční hodiny, zaměřené na posilování s vlastním tělem a rehabilitační cvičení (Spirální stabilizaci páteře, SM system MUDr. Smíšek, včetně manuálních technik a masáží).

Ukázky cvičení pro rodiče i veřejnost

Svoji činnost a naši šikovnost pravidelně ukazujeme nejenom v klub pro naše rodiče a blízké, před vánočními svátky a na konci školního roku u zkoušek na technické stupně, ale také na ukázkách pro širokou veřejnost a to minimálně v červnu ke dni děti, který pořádá Dům dětí a mládeže v Třebíči, ale také v září na akci v Třebíči, na Podzámecké Nivě Nuda je out.

Ukázka cvičení pro rodiče