Aikido klub Třebíč

harmonie - energie - cesta

O nás

V současné době cvičíme ve Sportovním centru Redgym Třebíč, na ulici Račerovická, dětské oddíly pak také pod záštitou Domu dětí a mládeže Třebíč. Každoročně se také zúčastňujeme akcí a projektů pořádaných DDM ( Dny dětí, Mladý ochránce zákona, Dětské tábory atd.) V současné době máme okolo 30 členů starších 15 let a více jak 55 dětí ve věku 8-15 let. Také spolupracujeme s Městem Třebíč a připojujeme se do programů "Zdravého města". Naší snahou je představit a nabídnout Aikido široké veřejnosti, neboť aikido neslouží jen pro rozvoj fyzických dovedností, ale rozvíjí nám i osobnost člověka z hlediska duševní stránky.

Cvičíme pro radost z pohybu a mnoho z nás našlo v tomto bojovém umění svoji celoživotní náplň. Aikido se stalo našim životem, naší cestou.

Základní údaje: 

název: Aikido klub Třebíč, z.s.

IČO: 266541181

bankovní spojení: 2500586158/2010 

korespondenční adresa: Třebíč 67401, Pražská 24

statutární zástupce: Mgr. René Novotný, tel.č. 604143627

email: aikido-trebic (zavináč) gmail.com

 

Trocha historie, nikoho nezabije.

Aikido je v Třebíči již od roku 1988, ikdyž začátky v této době nebyly zrovna jednoduché. Chyběl dostatek informací a tak si pár nadšenců z malého městečka muselo hledat tu svoji cestičku, kde se jen dalo. Jednu takovou cestičku ukazoval učitel z Francie p. Daniel Vailant, který se usídlil v Praze. Náš oddíl je po celou dobu své existence členem České federace aikido, jejimiž učiteli jsou v dnešní době například: Endo sensei, Franck Noel, Joel Roche a další. Pravidelně se zúčastňujeme seminářů s těmito učiteli a někteří z nás tráví každý rok 14 dní ve Francii u Francka Noela a intezivně cvičí to aikido. V rámci této organizace provádíme zkoušky na technické stupně a navíc prostřednictvím p. Noela provádíme i zkoušky v systému aikikai. 

Již v roce 2005 jsme se stali občanským sdružením a věnujeme se šíření aikido mezi širokou veřejnost, učíme děti, mládež i dospělé. Děláme ukázky aikido nejen v Třebíči a okolí ale také například ve westernovém městečku Boskovice. Realizujeme krátkodobé a jednorázové programy pro děti v rámci projektů prevence kriminality města Třebíče, spolupracujeme s ostatními neziskovými organizacemi. Řadu let jsme se podíleli na vícviku Městské policie Třebíč a Městské policie Moravské Budějovice.


Od roku 2003  do září 2011 jsme cvičili v prostorách DDM - Domek v Třebíči na Švabinského ulici. Od října 2011 nás naleznete ve Sportovním centru Redgym Třebíč, na ulici Račerovická. Spolupráci s Domem dětí a mládeže však udržujeme i nadále a dětský oddíl stále pracuje pod záštitou Domu dětí a mládeže Třebíč. Každoročně se také zúčastňujeme akcí a projektů pořádaných DDM ( Dny dětí, Mladý ochránce zákona, Dětské tábory atd.) V současné době máme okolo 30 členů starších 15 let a více jak 55 dětí ve věku 8-15 let. Také spolupracujeme s Městem Třebíč a připojujeme se do programu "Zdravého města". Naší snahou je představit a nabídnout aikido (nejmladší z bojových umění) široké veřejnosti. Dáváme Vám tak možnost zjistit, že nácvik aikido neslouží jen pro rozvoj fyzických dovedností, ale rozvíjí i osobnost člověka z hlediska duševní stránky.

Cvičíme pro radost z pohybu a mnoho z nás našlo v tomto bojovém umění svoji celoživotní náplň. Aikido se stalo našim životem, naší cestou. (Aiki-DO)