Po. Zář 16th, 2019

Blog

Začátek cvičení v sezoně 2019/2020

Dětské oddíly začínají cvičit v týdnu od 16.9.2019.

První trénink v tomto týdnu bude věnován „třídní schůzce“ s rodiči, budeme si říkat náležitosti ke cvičení a vyplňovat přihlášku do DDM kvůli pojištění. Nezapomeňte si doma údaje k rodnému číslu svého dítěte.

Děti tento trénink již budou i cvičit.

Prázdninový rozvrh

Letos cvičíme o prázdninách na plné obrátky. Mimo soukromé hodiny za námi můžete přijít vždy:

pondělí

18.00-19.00 AIKI zbraně

19.00-20.00 Kruhový trénink, kondiční hodina

Středa

19.00-20.00 AIKIDO

Rehabilitační cvičení a kondiční hodiny

V našem zařízení najdete i terapeutické hodiny či lekce zaměřené na Rehabilitační a kondiční cvičení a dokonce i možnost masáží.

Spirální stabilizace páteře

Terapeutické hodiny v tzv. SM systému MUDr. Smíška, včetně manuálních technik je možné využít dle dohody v dopoledních i odpoledních hodinách. Zaměřujeme se na individuální terapie i skupinové cvičení. Kolektivní hodiny v počtu max. 8 osob probíhají v dopoledních hodinách 2x týdně. Více informací.

Kondiční hodiny

Zaměřujeme se především na individuální hodiny s klienty, v časech dle dohody. (ráno, poledne, večer). Cvičíme pouze s vlastní váhou, bez činek s využíváním balančních pomůcek, případně TRX. Více informací.

Masáže

Součástí našeho zařízení je i prostor pro manuální techniky v rámci Spirální stabilizace páteře, který je využíván na provádění sportovních, relaxačních masáží.

Do kategorie specialit patří využití Velkého masážního přístroje firmy Tiens. Více informací je zde.

Sebeobrana

Bojová umění, aikido nevyjímaje jsou neodmyslitelně spjaté se sebeobranou. I aikidó obsahuje mnoho prvků a principů sebeobrany, ale sebeobrana pro širokou veřejnost musí být jednodušší a efektivnější, proto pořádáme speciální krátkodobé kurzy, na které se může přihlásit kdokoli.

Sebeobranu u nás vyučuje Renda, který říká:

Zabývám se sebeobranou a sebeochranou pro širokou veřejnost, ženy, zaměstnance úřadů, ale i pro hluchoněmé a seniory. Učím jak „reálnou“ sebeobranu, tak šetrnou profesní sebeobranu. Věnuji se rovněž výcviku ozbrojených bezpečnostních sborů a složek. Nácvik obrany musí být jednoduchý, ale efektivní. Moje zkušenosti vychází z více jak 25-ti leté praxe nácviku bojových umění a 23 let praxe u policie.

Více informací naleznete na jeho lektorských stránkách

Samuraj 2019 se blíží

Úžasný 5. ročník příměstského tábora. Počasí tentokrát bylo opravdu pekelné. Teploty se pohybovaly neustále přes třicítku. Všichni padali na „hubu“, ale nikdo to nevzdal a všichni podali nadlidské výkony hodné opravdových SAMURAJŮ.

CO JE AIKIDO

Aikido je jedno z nejmladších bojových umění, jehož zakladatelem je Morihei Ueshiba, přezdívaný též Ó sensei – Velký učitel. Nejsou zde žádné zápasy, žádné soutěže. Nejsou zde tedy poražení, ani vítězové. Každý soupeří jen sám ze sebou. Aikido nás učí se ovládat, kontrolovat. Rozvíjí naše koordinační schopnosti, trénuje tělo, ale i ducha. Student aikido se učí využívat pohybu a energie útočníka ve svůj prospěch.

Naši domovskou organizací je Česká federace aikido, řádný člen Aikikai hombu dojo